Jaký byl Den otevřených dveří?

V sobotu 14. září se na Základní škole Chotěboř Buttulova konal u příležitosti 155. výročí založení školy pro širokou veřejnost Den otevřených dveří. Návštěvníci si mohli prohlédnout všechny prostory naší letité budovy. Během prohlídky mohli všichni navštívit učebny, kde bylo k vidění nejen jejich zařízení, ale i různé ukázky z činnosti našich žáků a učitelů. Ve většině tříd byla pro návštěvníky připravena nějaká ukázka. Například si mohli vyzkoušet práci s mikroskopem, pozorovat chemické pokusy, sledovat a zkusit si práci na počítačích a tabletech. V keramické dílně si zájemci mohli vyrobit keramický ozdobný květináček a odnést si jiný hotový výrobek domů. V učebně 7.B mohli zase návštěvníci nahlédnout do školních kronik, a to v knižní i elektronické podobě. Kromě kronik byly v této učebně k vidění i školní fotografie, které byly promítány na interaktivní tabuli. Velký zájem také vzbudila naše „retrotřída“ v učebně 9.A. Zde byla za velké a neocenitelné pomoci pracovníků městského muzea v Chotěboři nainstalována výstava o školství z let dávno minulých. Zájemci si zde mohli prohlédnout dokumenty, fotografie a učebnice z časů vzniku naší školy, obdivovat nádherné notové zápisy Františka Buttuly, nebo si vyzkoušet některé školní pomůcky, také zavzpomínat nad některými na svá školní léta. Největší úspěch však asi zaznamenala naše „kavárna“ ve 3. patře. Zde si návštěvníci mohli posedět, popovídat, dát si k tomu kávu a něco sladkého.

Doufáme, že se všem u nás líbilo, nelitovali toho, že se k nám do školy vydali v tom nepříznivém počasí a užili si to s námi.

Za celý kolektiv školy Horáková Ladislava